شکیبا باشید ...

چرا هرگز نباید« آب فریز شده » بخوریم ؟

بهتر است هنگام تشنگی از آب درون یخچال استفاده نموده و از مصرف آب منجمد در ظروف یکبار مصرف خودداری شود

 

متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه بهتر است هنگام تشنگی ازآب درون یخچال مصرف نموده و از مصرف آب منجمد در ظروف یکبار مصرف خودداری شود، گفت: مصرف آب به صورت ناشتا در هنگام صبح برای بدن مفید است. 

 

به نقل از خبرگزاری برنا؛ فرزاد شیرفر، متخصص تغذیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره« مصرف آب به صورت فریز شده و در داخل بطری های یکبار مصرف»، اظهار داشت: برخی به غلط آب را در بطری های یکبار مصرف در داخل فریزر منجمد کرده و مصرف می کنند؛ در حالی که این کار کاملاَ اشتباه است.

 

وی با بیان اینکه مصرف آب منجمد شده در ظروف یکبار مصرف و به صورت تدریجی باعث مخاطرات جدی برای سلامت فرد می شود، گفت: آب منجمدی که به تدریج آب  می شود و مصرف میکنیم، خطر بروز برخی سرطانها را افزایش می دهد؛ در نتیجه بهتر است هنگام تشنگی آب درون یخچال مصرف شود و از مصرف آب منجد در ظروف یکبار مصرف خودداری شود. 

 

این متخصص تغذیه درباره« مصرف آب به صورت ناشتا و در هنگام صبح» ابراز داشت : مصرف آب به صورت ناشتا در هنگام صبح برای بدن مفید است. ضمن اینکه مصرف آب در صورت احساس تشنگی در بین خواب شبانه نیز ایرادی ندارد؛ چرا که این احساس تشنگی از نیاز بدن به آب خبر می دهد که باید آب را مصرف کنیم. 

اشتراک گذاری :
تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست) , مقابل دانشکده علامه طباطبایی
info@asiahospital.ir
021-88733571 (10 خط)